Plaże Słowińskiego Parku Narodowego to dla wielu najpiękniejszy fragment polskiego wybrzeża – urokliwy, czysty i obfitujący w niespotykane gdzie indziej gatunki fauny i flory.

W tym roku uczestnicy oraz instruktorzy Centrum Integracji Społecznej w Smołdzińskim Lesie mogli przyczynić się do utrzymania tego stanu rzeczy wykonując dla Słowińskiego Parku Narodowego usługę sprzątania plaż na odcinku pomiędzy Łebą, a Rowami. Tę trasę dzieliliśmy na 3 mniejsze odcinki (Rowy- Czołpino ; Czołpino – Boleniec ; Boleniec – Łeba ) i przez trzy dni w każdym miesiącu sezonu wioseno-letniego,   maszerując kilkanaście km. wzdłuż linii brzegowej  oczyszczaliśmy ją z cywilizacyjnych odpadów wyrzuconych przez morze czy (niestety też…) pozostawionych przez roztargnionych turystów. Nieraz pomiędzy butelkami i papierkami po cukierkach morze zaskakiwało nas wyrzuconymi skarbami jak na przykład beczka z ekwipunkiem marynarza czy zagadkowy list w butelce napisany w nieznanym języku.

Skupiając się na celu sumiennie wymiataliśmy plaże z nieczystości i pod koniec sezonu 2015 zostawiamy wybrzeże Słowińskiego Parku Narodowego czyste i – jak zwykle – piękne. Tymczasem czekamy na kolejny rok i dalszą współpracę ze Słowińskim Parkiem Narodowym !

W galerii przedstawiamy fotorelację z naszych wyjść nad brzeg Bałtyku.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Close