Dzień nauczyciela kojarzy się zwykle z toną kwiatów i luźnymi lekcjami w szkole. W tym roku postanowiliśmy przełamać ten schemat i zorganizować dla uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Smołdzinie coś specjalnego, czyli grę terenową pn. „Tajemnice SPN”.

Gra polegała na odnalezieniu ustalonej ilości ukrytych na szlakach Parku Narodowego specjalnych AGENTÓW , którzy w zamian za wykonanie zadania lub odgadnięcie hasła wydawali karty gry. Uczestnicy ścigali się na ścieżkach konkurując o ilość zebranych kart i walcząc z czasem gdyż na odwiedzenie wszystkich punktów porozstawianych w promieniu 6 km mieli tylko dwie godziny. Każdej z grup przewodził nauczyciel, który pomagał dzieciom w odnalezieniu agentów i wykonaniu zadań. W czasie wspólnej zabawy nauczyciele mogli na chwilę oderwać się od monotonnej pracy i sprawdzania zadań domowych i udowodnić swoim podopiecznym, że nauczyciel też człowiek i potrafi wspólnie się pośmiać i powygłupiać, a kiedy dostanie od agenta zadanie dla dobra swojej drużyny może nawet udawać fokę na plaży 😉 !

Po dwugodzinnym szukaniu tras, przykładowo zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy i organizatorzy gry mogli ogrzać się przy wspólnym ognisku zajadając kiełbaski. Przy ognisku nastąpiło też rozdanie nagród przygotowanych przez SPN oraz Wójta Gminy Smołdzino. Nagrody specjalne, czyli zwolnienie klas z odpowiedzi na lekcjach przez kilka dni ufundował też dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

Jak każdy wie, aby stworzyć coś specjalnego najlepiej połączyć siły i dlatego w planowaniu i realizacji naszego przedsięwzięcia brali udział nie tylko przedstawiciele i uczestnicy Centrum Integracji Społecznej, ale razem z nami też Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Smołdzinie z siedzibą w Gardnie Wielkiej, dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, dyrekcja i pracownicy Słowińskiego Parku Narodowego oraz Wójt Gminy Smołdzino. Tylko dzięki tak zmasowanym siłom rażenia udało się całą akcję przygotować i przeprowadzić. Dziękujemy wszystkim którzy z chęcią włączyli się w realizację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Close